معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خبر داد:
آمار بیماری‌های غیر واگیر در استان در حال افزایش است

2 آبان 1397
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در استان بوشهر نیز به‌مانند سایر استان‌های کشور بیماری‌های غیر واگیر و در رأس آن بیماری‌های قلبی در حال افزایش است.

دکتر عبدالمحمد خواجه‌ئیان در کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان گفت: در یک دهه گذشته مرگ براثر بیماری‌های قلبی افزایش دو برابری یافته است.
اصلی‌ترین علت افزایش بیماری‌های غیر واگیر سبک نامناسب زندگی است
دکتر خواجه‌ئیان تصریح کرد: بیماری‌های غیر واگیر از ۳ دهه گذشته تاکنون جای بیماری‌های واگیر را گرفته و تهدیدی برای سلامت بشر تلقی می‌شود که اصلی‌ترین دلیل آن، سبک نامناسب زندگی افراد است.
۶۴ درصد بوشهری‌ها فعالیت فیزیکی مناسبی ندارند
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: استان بوشهر ازنظر فعالیت فیزیکی در وضعیت مطلوبی نبوده و جزو ۳ استان اول در کم‌تحرکی قرار دارند به‌گونه‌ای که ۶۴ درصد افراد فعالیت فیزیکی مناسبی که موردنیاز است را ندارند.
دکتر خواجه‌ئیان با اشاره به ابتلای ۱۳ درصد از مردم استان بوشهر به دیابت افزود: علاوه بر دیابت، استعمال دخانیات نیز یکی از نگرانی‌های ما در حوزه سلامت استان بوشهر است زیرا استعمال دخانیات عامل ابتلای بسیاری از بیماری‌های غیر واگیر محسوب می‌شود.
کاهش آمار مبتلایان به بیماری‌های غیر واگیر نیازمند اهتمام جدی و عزم همگانی است
این مقام مسئول بهداشتی در استان بوشهر خاطرنشان کرد: برای بهبود وضعیت بیماری‌ها و کاهش آمار مبتلایان نیازمند همکاری‌ تمامی سازمان‌ها هستیم زیرا دست‌یابی به وضع مطلوب سلامت در استان نیازمند عزمی جدی و همگانی است   

تاریخ بروز رسانی:   2 آبان 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >