رئیس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:

23 آذر 1401
سند سلامت کارمندان در دستگاه‌های اجرایی مورد توجه قرار گیرد/از طرح‌های ابتکاری در راستای سلامت عمومی استقبال می‌کنیم


رئیس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: سند سلامت کارمندان دولت در دستگاه‌های اجرایی با جدیت دنبال شود.
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، دکتر عیسی صفوی در نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان دشتستان اظهار کرد: سلامت عمومی موضوعی بسیار مهم و حائز اهمیت است و تمامی دستگاه‌های اجرایی باید در این راستا اهتمام ویژه داشته باشند.
دکتر صفوی افزود: برای پیشگیری از بروز بیماری‌ها و سلامت عمومی اگر نیاز به اصلاح قانون هم باشد باید انجام شود و مثلاً برای جلوگیری از بروز پدیده چاقی در دانش آموزان، شورای عالی سلامت، زنگ ورزش در مدارس را از دو ساعت به چهار ساعت افزایش داد
رئیس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر توجه به سند سلامت کارمندان دولت را ضروری دانست و گفت: طبق قانون باید پرونده سلامت ۲۰ تا ۳۰ درصد از کارکنان دستگاه‌های اجرایی را جهت بررسی در اختیار داشته باشیم و باید تلاش کنیم این مهم محقق شود.
صفوی ابراز داشت: از طرح‌های ابتکاری در راستای افزایش زیرساخت‌های حوزه سلامت و کمک به مردم در پیشبرد سبک زندگی سالم استقبال می‌کنیم.
وی از گسترش بیماری دیابت در دشتستان ابراز نگرانی کرد و گفت: متأسفانه آمار دیابت در دشتستان دو برابر میانگین کشوری است و در سطح کشور ۸ تا ۱۱ ولی در دشتستان ۲۰ درصد مردم با این بیماری دست‌وپنجه نرم می‌کنند.
مسئول امور خیرین و مؤسسات خیریه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، نیز در این نشست اظهار کرد: مردم دشتستان اصلاح سبک زندگی را به‌عنوان اولین اولویت خود جهت بررسی و پیگیری دستگاه‌های اجرایی انتخاب کرده‌اند و باید با جدیت این موضوع دنبال شود.
حجت‌الاسلام محمود عبدالهی گفت: از ظرفیت خیرین می‌توان در راستای بهبود سبک زندگی مردم استفاده نمود و با احداث و توسعه مراکز ورزشی و تفریحی به سلامت جامعه کمک کرد.
وی افزود: اصلاح سبک زندگی باید متناسب با موقعیت شغلی افراد لحاظ شود و بهترین یار و همراه جهت اجرای این طرح خود مردم هستند.
انتهای پیام/س.غ 3030

کلمات کلیدی:
دبیر.خانه     سلامت.امنیت.غذایی     دکتر.صفوی    

تاریخ بروز رسانی:   23 آذر 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >